• سلام سلامتی . . . یک گام فراتر از سلامتی
بهمن
۲۸
۱۳۹۴

تست ورزش یا تست تردمیل و کاربردهای مربوط آن

تست ورزش که به آن تست تردمیل هم می گویند ، نحوه ی عملکرد قلب را در هنگام فعالیت و ورزش نشان می دهد . هنگامی که بدن سخت تر کار می کند به اکسیژن بیشتری نیاز دارد و در نتیجه ، قلب باید خون بیشتری را پمپ کند.

با این تست نشان داده می شود که آیا خون رسانی در سرخرگ های تغذیه کننده قلب کاهش یافته است یا نه. همچنین این تست ، نوع و میزان ورزش و فعالیت بدنی مناسب برای بیمار را تعیین می کند.

پس از وصل کردن چند الکترود بر روی سینه ، فرد مورد آزمایش بر روی یک نوار متحرک (تردمیل) راه می رود و یا بر روی دوچرخه ثابتی پا می زند و بطور همزمان منحنی های الکتریکی ضربان قلب بر روی مانیتور نشان داده و بر روی نوار قلبی ثبت می شوند. با اضافه شدن سرعت تردمیل ، تغییرات حاصله در ضربان قلب به ثبت می رسند.

ممکن است از فرد خواسته شود به مدت ۲ دقیقه در داخل یک لوله نفس بکشد. در هر زمان که لازم بود می توان آزمایش را متوقف کرد. قبل از آزمایش ضربان قلب و فشار خون بیمار کنترل می شود و پس از پایان آزمایش نیز بیمار می نشیند یا دراز می کشد و در این حالت نیز ضربان قلب و فشار خون کنترل می شود.

تست ورزش

تست ورزش

انجام تست ورزش در افراد دارای قلب سالم با خطر بسیار ناچیزی همراه است و مانند راه رفتن سریع یا پریدن است.
همواره در زمان انجام تست ورزش باید پزشک متخصص قلب حضور داشته باشد تا در صورت بروز مشکل ، اقدام لازم درمانی را انجام دهد.

از تست ورزش برای تشخیص موارد زیر استفاده می شود:
بیماری سرخرگ کرونر

علل قبلی درد قفسه سینه ، تنگی نفس یا سیاهی رفتن چشم

تعیین میزان ایمن فعالیت بدنی

میزان موثر بودن اقداماتی که به منظور بهبود گردش خون سرخرگ کرونر در افراد مبتلا به بیماری سرخرگ مزبور انجام می شوند.

میزان خطر بیماری های خطرناک قلبی مانند حمله قلبی

منبع:
دکتر علیرضا منجمی


لینک دوستان:

فروشگاه تنظیم کالا
فیس بوک
واچ لایو

      مطالب مرتبط

درباره نویسنده: مرضیه حاجی آقابزرگی

کارشناس بهداشت عمومی دانشگاه علوم پزشکی گیلان

فرستادن دیدگاه

پلی کلینیک تخصصی سلام سلامتی

 

آخرین اخبار پزشکی

طبق نتایج یک مطالعه جدید افراد ساکن در مناطق دارای برف زمستانی در معرض افزایش ریسک حمله قلبی بعد از بارش سنگین برف قرار دارند. . .
غذاهایی که موجب بروز افسردگی و استرس می‌شوند را نباید زیاد مصرف کرد که می‌توان به غذاهای سرخ کردنی, گوشت گاو و گوساله، ماهی نمک‌سود ، سوسیس و کالباس اشاره کرد. . .
محققان دانشگاه کلورادو دریافته اند فیبرهای موجود در پروبیوتیک ها می توانند به مشکلات خواب مرتبط با استرس کمک کنند. . .
حامله شدن با فاصله کم (کمتر از دو سال و نیم از زایمان قبلی) و حامله شدن به دفعات متعدد (بیش از ۴ فرزند) مخاطراتی برای مادر به وجود می‌آورد. . .
همه‌ی ما عادات روزانه‌ای داریم، از تعداد دفعاتی که روی دکمه‌ی توقف زنگ ساعت می‌زنیم تا اینکه صبح حمام ‌می‌کنیم یا شب. . .
مدیرکل درمان تأمین اجتماعی استان تهران، گفت: تا 15 اسفند دفترچه‌های درمانی از همه مراکز تأمین اجتماعی حذف می‌شود. . .
یک روماتولوژیست گفت: مردم از قدیم می پندارند که در هنگام درد های مفصلی از مواد غذایی چون پای مرغ و پاچه استفاده کنند این تصور غلط در این دوره همچنان در میان مردم رواج دارد .. .
جهت تقویت بینایی در افراد باید روزانه ریزمغذی هایی به بدن ما برسد این ریز مغذی ها در گروه های زیر دسته بندی می شوند . . .
به کمک چهار روش طبیعی و ارزان قیمت که تنها پنج دقیقه زمان می‌برد، دندان‌های شما سفید و درخشان شده و دیگر نیازی به روش‌های گران قیمت و مراجعه به دندانپزشک ندارید. . .
محققان دانشگاه روهر آلمان دریافتند علت چپ دست یا راست دست بودن افراد عملکرد نخاع آن‌ها در دوران جنینی است و این وضعیت ربطی به مغز ندارد. . .

موضوعات

رپورتاژ آگهی

تاپ لینک 1

تاپ لینک 2

تاپ لینک 3

تاپ لینک 4

تاپ لینک 5

تاپ لینک 6

آمار سایت

  • 14,113
  • 7,426
  • 53,235
  • 185,335
  • 1,334,775

. . . . تبلیغات . . . .

مارا دنبال کنید

آرشیو ماهانه

اسکرول بار

ابزار هدایت به بالای صفحه

ابزار وبلاگ

ابزار وبمستر