• پاسخ به سوالات پزشکی شما
آبان
۲۰
۱۳۹۴

جوش و پاسخ به سوالات متداول شما در این موضوع

من صورتم چرب است و خیلی جوش می زند. ضد آفتاب با درصد چربی کم استفاده میکنم . میخواستم بپرسم که آیا این ضد آفتاب خوب است؟ و اینکه چه صابونی استفاده کنم تا جوش هایم بهتر شود؟
صابون تاثیر زیادی در درمان جوش ندارد. به هر حال باید روزی ۱ تا ۲ بار صورت خود را با صابون بشویند. صابون تا زمان کمی روی پوست میماند و تاثیرش از بین می رود. برای تمیز کردن پوست توصیه میشود اما برای درمان جوش خیر. اگر جوش های خیلی بزرگ چرکی می زنند لازم است علاوه بر درمان های موضعی ، درمان های خوراکی (آنتی بیوتیک ها ، در موارد شدید آکوتان) هم داشته باشند. ممکن است برای درمان جوش در خانم ها داروهای هورمونی استفاده شود. پس بهتر است به پزشک مراجعه کنند تا درمان برای آنها صورت گیرد. این باور غلط هم باید برداشته شود که هر چه پوست خشک تر شود پس جوش های چرکی هم از بین می رود. خشک شدن پوست چون باعث بسته شدن مجرای جوش ها میشود در نتیجه جوش ها را تشدید میکند.

درمان ریزش ابرو چیست؟
در ریزش ابرو همان عواملی که در ریزش مو نقش دارند مطرح است. ولی باید عوامل مختلف بررسی شود. از نظر کمبود ویتامین ها ، آهن ، مشکلات قارچی و … . اگر در ابرو پوسته دارند و خارش میکند و دچار ریزش ابرو شده اند میتواند بحث مشکلات قارچی مطرح باشد. دست کاری های زیاد ابرو هم خود میتواند باعث ریزش شود. در بازار یک سری محلول هایی برای تقویت موی ابرو وجود دارد که با تجویز پزشک استفاده کنند. اکثر این محلول ها پایه گیاهی دارند و باعث مشکل خاصی در ابرو نمیشوند.

جوش

جوش

در اطراف بینی ، لبها و چانه ام جوش های ریز میزنم. این جوش ها اواخر شهریور محو میشوند ولی دوباره بعد از اتمام سرما بیرون می آیند با تعداد بیشتری. راه درمانش چیست؟
این دانه ها معمولا کیست های غدد عرق است. در افرادی که در فصول گرم سال عرق میکنند این غدد بزرگ میشوند و حالت کیستی پیدا میکنند و با پایان فصل گرما فروکش میکنند. خیلی درمان زیادی ندارد. بهترین توصیه ای که به این افراد میتوان کرد این است که زیاد پای حرارت و گاز نباشند . بیرون که می روند با خودشان کیسه یخ و چیز خنک کننده داشته باشند .

درمان قطعی زگیل چیست؟
در افرادی که زگیل عود کننده است میتوان از کرم های موضعی که تحریک سیستم ایمنی ایجاد میکند کمک گرفت ، که شب ها و در زیر نایلون یا پانسمان باید استفاده شود البته با تجویز پزشک . میتوانند ۱ یا ۲ بار با کرایو یا کوتر این ها را بردارند یا ازبین ببرند. برای اینکه این ضایعات دوباره برنگردد و عود نکند باید از کرم های لایه بردار استفاده کنند.

من ۲۴ ساله هستم و دچار زگیل تناسلی شدم. آیا همسرم هم این مشکل را دارد؟ درمانش چیست؟
میتواند عود کننده باشد ولی میتواند هم بطور کامل درمان شود. احتمال این هم وجود دارد که در همسرشان هم ایجاد شود. در برخی موارد ضایعات در حدی است که ممکن است برای خود فرد آشکار نباشد و باید توسط پزشک بررسی شود. یکی از بهترین و ساده ترین درمان های زگیل تناسلی کرایوتراپی یا سرما درمانی است که در طی چندین جلسه انجام میشود .

پاسخ ها:
دکتر نگین صفدریان (متخصص بیماریهای پوست و مو)


لینک دوستان:

فروشگاه تنظیم کالا
فیس بوک
واچ لایو

[smbtoolbar]

      مطالب مرتبط

درباره نویسنده: مرضیه حاجی آقابزرگی

کارشناس بهداشت عمومی دانشگاه علوم پزشکی گیلان

فرستادن دیدگاه

پلی کلینیک تخصصی سلام سلامتی

 

موضوعات

رپورتاژ آگهی

تاپ لینک 2

تاپ لینک 3

تاپ لینک 4

تاپ لینک 5

تاپ لینک 6

تاپ لینک 7

تاپ لینک 8

تاپ لینک 9

آمار سایت

  • 2,735
  • 7,463
  • 31,707
  • 168,669
  • 1,143,013

آرشیو ماهانه

. . . . تبلیغات . . . .

مارا دنبال کنید

اسکرول بار

ابزار هدایت به بالای صفحه

ابزار وبلاگ

ابزار وبمستر