• میکروسکپ سلام سلامتی
فروردین
۲۲
۱۳۹۵

خرو پف و پاسخ به سوالات متداول شما در این زمینه

در خصوص خرو پف در کودکان توضیح دهید؟
هر گرفتگی در راه هوایی وجود داشته باشد که شامل گرفتگی هایی از نوک بینی تا روی حنجره می باشد ، حتی گرفتگی خود حنجره هم منجربه خروپف می شود. در کودکان نقطه ای که گرفتگی ایجاد می شود در حلق بینی (محل لوزه سوم) است . وقتی لوزه سوم بزگ می شود می تواند بطور کامل راه هوایی را ببندد. علایمی که این کودکان دارند عبارتند از: با دهان باز نفس کشیدن ، خرو پف های شبانه.

شایع ترین علت های خرو پف در بزرگسالان کدام ها هستند؟
عواملی مثل : سن ، جنس (۴۰ درصد از آقایان و ۲۰ درصد ازخانم ها) ، وزن زیاد ، قد کوتاه (گردن های کوتاه) ، بزرگی قاعده زبان. سایر عوامل جنبه اجتماعی و خانوادگی دارد که خروپف برای اطرافیان فرد مزاحمت ایجاد کرده و تمایل به درمان وی دارند. مهم ترین علت افزایش سن در حدود ۳۰ تا ۴۰ سالگی برای آقایان (حتی اگر لاغر باشند) است که بیشترین دلیل خروپف محسوب می شود. عواملی مثل انحراف تیغه بینی ، آلرژی (منجربه التهاب مخاط بینی و تورم در پره های بینی می شود)، شایع ترین دلیلی که بزرگسالان از آن رنج می برند گرفتگی در دیواره حلق دهانی است که بخصوص در افراد چاق این گرفتگی بیشتر دیده می شود.

خرو پف

خرو پف

گاهی اوقات در اثر خستگی زیاد در طول روز افتادگی و شل شدگی عضلات در ناحیه حلق بیشتر شده و باعث گرفتگی و بسته شدن راه هوایی و در نهایت خروپف می شود.

خرو پف به دلیل کاهش اکسیزن رسانی به مغز باعث سردردهای صبحگاهی می شود.

درمان های دارویی و جراحی برای از بین بردن خروپف وجوددارد. در کسانی که نمی توانند جراحی کنند ماسک هایی وجود دارد که در طی شب به فرد اکسیزن رسانی میکنند که تا حد زیادی می تواند برطرف کننده خروپف باشد.


من ۲۶ سال سن دارم. در ماه ۹ بارداری هستم. از اوایل بارداری ترشح پشت حلق دارم و از ماه ۷ بارداری خرو پف دارم.دلیلش چیست؟

حاملگی باعث یک سری تغییرات در خانم ها می شود. یکی از این تغییرات تجمع مایعات (ورم) است. خود این ورم یک سری مشکلاتی را به وجود می آورد که می تواند در گوش و حلق و بینی به اشکال مختلف خود را نشان بدهد. یک دلیل این خرو پف ادمی است که در مجاری هوایی فوقانی اتفاق افتاده است. این ترشحات پشت حلق نشانه آلرژی و اگر تیره و چرکی باشد علامت سینوزیت خواهد بود . در مورد آلرژی در دوران بارداری بهترین درمان شستشو با سرم های نمکی است. با این سرم ها مواد آلرژن از روی مخاط و همچنین مواد التهابی شسته می شود.

خرو پف

خرو پف


آیا حتما باید عمل لوزه ها در تابستان باشد و بزرگی لوزه روی شنوایی اثر دارد؟

خیر فصل خاصی وجود ندارد. اما معمولا خانواده ها به دلیل تعطیلی مدارس در فصل تابستان بیشتر تمایل به عمل لوزه های فرزندانشان دارند. نکته مهم این است که ۱ هفته بعد از عمل فرزند در منزل بماند و استراحت کند و والدین تا ۱ ماه بعد از عمل هم باید از وی مراقبت کنند. بله قطعا لوزه سوم روی شنوایی اثر دارد زیرا دقیقا در کنار شیپور استاش وجود دارد و دهانه شیپور استاش را میبندد . در نتیجه تهویه گوش صورت نگرفته و باعث اختلال در شنوایی می شود.

پاسخ ها:
دکتر اکبری ( متخصص گوش و حلق و بینی)


لینک دوستان:

فروشگاه تنظیم کالا
فیس بوک
واچ لایو

[smbtoolbar]

      مطالب مرتبط

درباره نویسنده: مرضیه حاجی آقابزرگی

کارشناس بهداشت عمومی دانشگاه علوم پزشکی گیلان

فرستادن دیدگاه

پلی کلینیک تخصصی سلام سلامتی

 

موضوعات

رپورتاژ آگهی

تاپ لینک 2

تاپ لینک 3

تاپ لینک 4

تاپ لینک 5

تاپ لینک 6

تاپ لینک 7

تاپ لینک 8

تاپ لینک 9

آمار سایت

  • 3,305
  • 4,956
  • 32,098
  • 168,675
  • 1,148,405

آرشیو ماهانه

. . . . تبلیغات . . . .

مارا دنبال کنید

اسکرول بار

ابزار هدایت به بالای صفحه

ابزار وبلاگ

ابزار وبمستر