• سلام سلامتی . . . یک گام فراتر از سلامتی
اردیبهشت
۴
۱۳۹۵

درمان های زیبایی و پاسخ به سوالات متداول شما

آیا تغییر فصل برای درمان های زیبایی با لیزر فرقی دارد و مهم است؟
در درمان های زیبایی که می تواند لک ، جای جوش ، جوان سازی و . . . باشد ، ما یک لایه سطحی در پوست به نام اپیدرم داریم که در خیلی از درمان های زیبایی به این لایه از پوست آسیب می رسد و بعد که پوست می خواهد خودش را ترمیم کند ممکن است دچار لک شود . به خاطر همین وقتی که هوا بیشتر خنک می شود مثلا در فصل پاییز و زمستان بیشتر برای درمان های زیبایی توصیه می شود. اما برخی از درمان های زیبایی که به سطح پوست آسیب نمی رسانند می توانند در تمام فصول انجام شوند.

من پوستم خیلی خشک است و هر ضد آفتابی هم به پوستم نمی سازد. آیا کرم ضد آفتاب مخصوص پوست های خشک وجود دارد که من استفاده کنم؟ و بعد این که کرم های آب رسان را بدون تجویز پزشک می توان استفاده کرد؟
ضد آفتاب های مختلفی وجود دارد که بر حسب اینکه پوست فرد چرب ، خشک یا معمولی باشد می تواند از آن ها استفاده کند. در افرادی که پوست خشکی دارند می توانند از ضد آفتاب که مواد مرطوب کننده بیشتری دارد استفاده کنند. یا این که قبل از زدن ضد آفتاب در ابتدا به پوستشان کرم مرطوب کننده بزنند تا خشکی پوستشان برطرف شود بعد روی آن ضد آفتاب بزنند.

درمان های زیبایی

درمان های زیبایی


من قرص ضد بارداری میخورم. به محض اینکه قطع میکنم جوش های صورتم زیاد می شود و موهای سرم می ریزد. آیا این مشکلات به دلیل مصرف قرص است؟

باید بدانیم که از این قرص ها فقط بعنوان یک روش ضد بارداری استفاده میکنند یا این که به عنوان یک درمان بیماری است. وقتی که فرد به مدت طولانی از قرص ضد بارداری استفاده میکند به دنبال قطع آن در فاصله ۲ تا ۳ ماه بعد این مشکلات بروز میکند. توصیه می شود که به مدت طولانی از قرص استفاده نکنند و هر ۶ ماه یکبار یک وقفه چند ماهه داشته باشند. اگر احیانا این مشکلات ادامه داشت در مورد ریزش مو می توان با یک سری درمان های تقویتی آن را کنترل کرد.

من ۲ سال است که در کنار لب هایم اگزما دارم. هر دارویی که استفاده میکنم خوب نمی شود. چه باید کنم؟
اگزما یعنی حساسیت های پوستی . که پوست خشک بوده و مقداری التهاب ، خارش و قرمزی دارد ، گاهی ممکن است که تاول زده شود ، به مرور زمان که اگزما به سمت مزمن شدن پیش می رود ، پوست خشک و زخیم می شود . این که این ضایعات آیا واقعا اگزما است یا خیر باید حتما توسط پزشک متخصص معاینه شود. خیلی اوقات اگزماهایی وجود دارد که به دلیل مصرف بیش از حد پمادهای کورتون دار بوده است بخصوص در اطراف لب ها. در این موارد پزشک توصیه به این پماد کرده ولی شخص میبیند که هر بار استفاده میکند خوب می شود به همین دلیل از آن محدوده زمانی که باید استفاده میکرده تجاوز کرده و به مدت طولانی تری مصرف میکند. درمان این اگزماها کمی سخت است زیرا باید اعتیاد پوست به کورتون را از بین برد و مدتی استفاده نکرد که در نتیجه التهاب و قرمزی می دهد و پزشک داروهای جایگزین را تجویز میکند اما بیمار باید صبر و شکیبایی داشته باشد تا دوره درمان وی تمام شود.

آیا همیشه حتی در منزل هم باید از ضد آفتاب بعنوان یکی از درمان های زیبایی استفاده کنیم؟
اگر در منزل از لامپ های مهتابی ( کم مصرف) استفاده می شود ، این لامپ ها مقداری اشعه ماوراء بنفش تولید میکنند حتی مانیتور کامپیوتر هم همین خاصیت را دارد که توصیه می شود از ضد آفتاب استفاده کنند . در غیر این صورت نیازی نیست.


من ۲ ماهه باردارم و آبله مرغان گرفتم. پزشکم هیچ دارویی تجویز نکرده است. چطور می توانم جای دانه ها را با درمان های زیبایی از بین ببرم؟

وقتی از دوران کودکی به بعد فردی دچار آبله مرغان می شود معمولا به شکل شدید بروز میکند. اگر از سن ۱۳ سال به بعد فردی آبله مرغان گرفت حتما باید داروی آسیکلوویر تجویز شود. چون که این دارو باعث می شود تا تعداد تاول ها خیلی کمتر شود. در زن باردار پزشک این دارو را به دلیل این که در ماه های اول بارداری است تجویز نکردند. اما یک سری داروهای موضعی هستند که خاصیت خشک کنندگی دارند. احیانا اگر عفونت داشته باید آنتی بیوتیک مصرف کنند تا تاول ها عفونی نشوند. تاول ها را نکنند زیرا آن کراستی که در اثر کندن ایجاد میگردد باعث ایجاد جای جوش می شود . در نهایت کرم های ترمیم کننده ای وجود دارند که می تواند جای تاول ها را بهتر کند.

درمان های زیبایی

درمان های زیبایی


آیا محلول ماینوکسیدیل را می توان برای تقویت ابرو هم استفاده کرد؟

ماینوکسیدیل یکی از درمان های زیبایی است که بیشتر برای ریزش موی مردانه یا ریزش موی ارثی استفاده می شود. این دارو با برقراری بهتر جریان خون باعث رشد مو در آن ناحیه می شود. در مورد ابرو تاثیر زیادی ندارد. اما ممکن است در ریزش موی سکه ای در مو ، ریش و حتی ابرو تاثیر داشته باشد.

من خارش خیلی شدید در سر و ریزش مو دارم. این ۲ به هم ارتباط دارند؟
ریزش مو علت های زیادی دارد. از علت های ارثی ، بیماریهای داخلی ، استرس و . . . می توان مثال زد. وقتی همراه ریزش مو ، خارش هم وجود داشته باشد مسئله جدی تر می شود.ما یک سری ریزش مویی داریم که می تواند اسکار بزند و ریشه مو را از بین ببرد و دیگر مو در نمی آید. این موارد معمولا با خارش همراه هستند. باید به پزشک مراجعه کنند تا معاینه شوند و نیاز به نمونه برداری هم دارد.

میکرونیدلینگ برای جای جوش و جوان سازی چقدر اثر دارد؟
میکرونیدلینگ ، دستگاهی است که روی آن سوزن های ریزی وجود دارد که مثل یک رل روی پوست کشیده می شود.نوع دیگر هم به صورت الکتریکی است که سوزن ها را روی پوست وارد میکنند. آن شکاف های ریزی که توسط این سوزن ها روی سطح پوست به وجود می آید ، ترمیم پوست که با بستن سوراخ همراه است باعث ساختن کلاژن بیشتر در آن محل می شود و به سمت ترمیم پوست می رود. بله تاثیر خواهد داشت.


لطفا راجع به یکی از درمان های زیبایی به نام لیفت صورت و عوارض آن توضیح دهید؟

روش برای لیفتینگ که همان پیشگیری از افتادگی پوست است روش های مختلفی وجود دارد. یک سری کرم ها ، روش های غیر جراحی مثل لیزرها و در نهایت از روش های جراحی برای جوان سازی پوست استفاده می شود. در مورد کرم ها حتی گران قیمت ترین آنها تاثیر کمی دارند. روش های جراحی مثل آر.اف هست که ۲ نوع ساده و فرکشنال دارد که در نوع فرکشنال ، سوزنی است که وارد پوست می شود و امواج را وارد میکند . در طی ۵ تا ۶ جلسه و ماهی یکبار انجام می شود تا به مرور امواج کمک میکند که کلاژن سازی صورت گیرد. دستگاهی به نام هایفو وجود دارد که روی عمق پوست اثر میگذارد که در طی ۱ جلسه انجام می شود و تاثیر آن به مرور ظهور میکند. در نهایت در جراحی پوست اضافه و شل شده را برمیدارند. هر کدام از این روش ها عوارض خود را دارند ، در ابتدا باید معاینه شود تا تشخیص داده شود که کدام روش برای وی بهتر است.

پاسخ ها:
دکتر سید فیروزه دادور (متخصص بیماریهای پوست و مو )


لینک دوستان:

فروشگاه تنظیم کالا
فیس بوک
واچ لایو

      مطالب مرتبط

درباره نویسنده: مرضیه حاجی آقابزرگی

کارشناس بهداشت عمومی دانشگاه علوم پزشکی گیلان

فرستادن دیدگاه

پلی کلینیک تخصصی سلام سلامتی

 

آخرین اخبار پزشکی

درصد بالایی از افراد روی پوستشان خال‌های رنگی سطحی یا برجسته دارند. همیشه هم این سؤال پیش می‌‌آید که آیا وجود این خال‌ها در پوست می‌تواند خطرناک باشد؟
یک کارشناس طب سنتی با بیان اینکه مصرف مداوم بیسکویت از عوامل ایجاد غلظت خون, ضعف معده و کبد است, گفت: خوردن خاکشیر با شیر باعث روشن‌شدن رنگ پوست و تقویت میل جنسی می‌شود. . .
تنها با یک جستجوی ساده در گوگل یا شبکه‌های اجتماعی با افراد بسیاری مواجه خواهید شد که رژیم‌های غذایی مونو را تقریبا از هر نوع میوه و سبزیجاتی - هندوانه، انبه، گل کلم، اسفناج - و حتی غذاهایی مانند پیتزا شکل داده‌اند. . .
انجمن قلب امریکا توصیه می کند که باید هفته ای دو بار ماهی مصرف شود چراکه مملو از پروتئین، اسیدهای چرب اُمگا۳ و ویتامین هاست. . .
ضرب المثلی درباره ی نارگیل بین مردم اقیانوس آرام معروف است که می گوید هر کس که درخت نارگیل می کارد، برای خودش و بچه هایش، لباس، ظرف، نوشابه، غذا و خانه درست می کند . . .
سماق دارای خواص ضد میکروبی است. این خاصیت سماق می تواند با باکتری هایی نظیر باکتری سالمونلا مبارزه کند. . .
چای با انواع مختلفی که دارد برای سلامتی یا لذت بردن از یک نوشیدنی سالم، مفید است و خواص زیادی نیز دارد. . .
سیر خام به عنوان یک ابر ماده غذایی شناخته می شود که سرشار از مواد مغذی است و محصولی سودمند برای سلامت و بهزیستی انسان در نظر گرفته می شود. . .
همه ما آب ازشب گذشته را که روی میز، کنار تخت و میز آشپزخانه قرارداشته است، نوشیده ایم؛ حتی آب بطری را که در ماشین مانده؛ اما آیا نوشیدن این آب برای بدن مضر نیست؟
کم‌کم به روزهای نوروز نزدیک می‌شویم. یکی از خوراکی‌هایی که در بیشتر خانه‌ها برای این ایام خریداری می‌شود، آجیل و میوه‌های خشک است. برای نگهداری بهتر آنها مقاله زیر را بخوانید. . .

موضوعات

رپورتاژ آگهی

تاپ لینک 1

تاپ لینک 2

تاپ لینک 3

تاپ لینک 4

تاپ لینک 5

تاپ لینک 6

آمار سایت

  • 1,295
  • 4,739
  • 51,678
  • 181,788
  • 1,340,511

. . . . تبلیغات . . . .

مارا دنبال کنید

آرشیو ماهانه

اسکرول بار

ابزار هدایت به بالای صفحه

ابزار وبلاگ

ابزار وبمستر