• میکروسکپ سلام سلامتی
آبان
۱۱
۱۳۹۴

لیپوساکشن و پاسخ به سوالات متداول شما

در مورد لیپوساکشن و لیزر لیپوساکشن توضیح دهید؟
لیپوساکشن یعنی حذف چربی توسط دستگاه کوچکی میباشد. در اصطلاح ساکشن به مکش گفته میشود که ما چربی هایی که بطور مکانیکی خرد کرده ایم را با این دستگاه برمیداریم. ساکشن مثل حکم جاروبرقی در پزشکی را دارد. لیزر لیپوساکشن هم به همین صورت است که ما در ابتدا توده چربی را باید خرد کنیم و سپس خارج کنیم. جراحی است که نیاز به برش بزرگ ندارد. معمولا کسانی که تناسب اندام ندارند و توده های چربی اغلب در ناحیه های بازو ، ران ، پهلوها ، شکم دارند نیاز به این عمل دارند تا تناسب از دست رفته را بازگردانند. این برش ها از ۷ الی ۸ سانتی متر فراتر نخواهد رفت و بستگی به قطر کانولی که وارد بدن میشود دارد. قبل از اینکه لیپوساکشن انجام شود باید فرد را از نظر سلامت ، غدد ، هورمون رشد ،هورمون تیروئید بررسی شود ، تمام بیماری ها کنار گذاشته شوند تا بتوانیم بگوییم که این چربی نامناسب در جای نامناسب است ، بعد اقدامات را انجام خواهیم داد.

این عمل با جراحی چه فرقی دارد؟
ما یک لیپوساکشن به تنهایی داریم و یک لیپوساکشن به همراه برداشتن پوست اضافی داریم و یک بار هم پوست اضافی به تنهایی داریم که باید برداشته شود. در کسانی که پوست شلی دارند در ابتدا لیپوساکشن را انجام میدهیم بعد پوست که شل تر از قبل شده را باید عمل جراحی انجام داده و برداریم . این نوع عمل ها معمولا در ناحیه شکم و در خانم ها بعد از زایمان شایع تر است. ما به مادران باردار که به فکر تناسب اندام بعد از زایمان خود هستند توصیه میکنیم در اواخر بارداری از پزشک زنان یا یک جراح پلاستیک بخواهند که آن دستورالعمل ها و مراقبت ها و ورزش های پس از زایمان را برایش توضیح دهد تا پس از زایمان دپار افتادگی پوست شکم نشود.

آیا میتوان بلافاصله بعد از زایمان یعنی در اتاق زایمان ساکشن پهلوها را انجام داد؟
توصیه نمیشود. این کار، کار بسیار خطرناکی است. زیرا عمل لیپوساکشن هم پایه سزارین میتواند خطرناک باشد. در مورد عمل لیپوساکشن شکم یک مکمل دیگر هم مطرح است که ساسون گیری میباشد. مثل همان ساسون گیری در خیاطی است. برای این کار باید تمام ورم ها و التهاب های بدن شخص خوابیده باشد. ممکن است با انجام دو عمل با هم نتیجه ۶۰ درصدی بگیرد. اما برای گرفتن نتیجه قطعی باید این ۲ عمل زایمان و لیپوساکشن جدا از هم و حداقل فاصله هم ۶ ماه تا ۱ سال بعد خواهد بود.

لیپوساکشن

لیپوساکشن

لطفا راجع به خطرات لیپوساکشن هم کمی توضیح دهید؟
جراح برای این که چربی ها را خرد کند بطور دائم داخل توده چربی و عروق ریز اطراف آن میشود . ممکن است ۱ نفر در میلیون نفر این ضربات طوری زده شود که این ذرات ریز چربی وارد عروق گردد. این اتفاق در صورتی عوارض میدهد که حجم چربی های وارد شده در خون از حد طبیعی زیادتر باشد یا شخص خودش حساسیت داشته باشد. زیرا حجم کم را ، خون میتواند تصفیه کند و از بین ببرد. عارضه ای که ایجاد میشود این است که این چربی ها به کلافی از چربی تبدیل شده و وارد ریه میشود و آمبولی ریه را به وجود می آورد.

آیا میتوان چاقی را با لیپوساکشن درمان کرد؟
خیر قطعا درمان چاقی لیپوساکشن نیست و بر عکس بسیار خطرناک است. معمولا برای چاقی های منتشر تغذیه و بررسی هورمونی ،بررسی سلامت باید انجام شود . اگر همه این ها خوب بود حتما باید ورزش هم توصیه شود.شنا بهترین ورزش برای افراد چاق دارای دردهای مفصلی است.

آیا میتوان برای ضربه هایی که به صورت میخورد و ایجاد فرورفتگی میکند با جراحی پلاستیک کاری انجام داد؟
اگر استخوان شکسته شده باشد و جابجا شده باشد میتوان کاری انجام داد. عمده استخوان های دوسوم بالایی صورت اگر دچار شکستگی شده باشد و استخوان جابجا نشده باشد نیاز به عملی نیست. در استخوان های تحتانی صورت چون فک ها و عمل جویدن در میان است ممکن است شکستگی ها باعث درد شدید شوند که حتما نیاز به بررسی دارد. گاهی شکستگی ها که فرورفتگی ایجاد کردند به دلیل این بوده که نسج زیر را از بین بردند که در این صورت میتوان با تزریق چربی فرورفتگی را درمان کرد.

در مورد کرایو لیپولیز توضیح دهید؟
همه این ها جزء انواع لیپوساکشن است و منجر به خرد کردن چربی و کشیدن آن از طریق ساکشن میشود.

پاسخ ها:
دکتر کلانترهرمزی (متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی)


لینک دوستان:

فروشگاه تنظیم کالا
فیس بوک
واچ لایو

[smbtoolbar]

      مطالب مرتبط

درباره نویسنده: مرضیه حاجی آقابزرگی

کارشناس بهداشت عمومی دانشگاه علوم پزشکی گیلان

فرستادن دیدگاه

پلی کلینیک تخصصی سلام سلامتی

 

موضوعات

رپورتاژ آگهی

تاپ لینک 2

تاپ لینک 3

تاپ لینک 4

تاپ لینک 5

تاپ لینک 6

تاپ لینک 7

تاپ لینک 8

تاپ لینک 9

آمار سایت

  • 3,303
  • 4,956
  • 32,096
  • 168,673
  • 1,148,403

آرشیو ماهانه

. . . . تبلیغات . . . .

مارا دنبال کنید

اسکرول بار

ابزار هدایت به بالای صفحه

ابزار وبلاگ

ابزار وبمستر