• میکروسکپ سلام سلامتی
آبان
۲۹
۱۳۹۵

هیپرپلازی لثه

هیپرپلازی لثه تورم و رشد بیش از حد لثه ها بطور شایعی بر اثر بیماری التهاب لثه ها ( ژنژیویت) ایجاد می شوند. این وضعیت معمولا بر اثر عدم رعایت بهداشت دهان و دندان و ایجاد جرم دندان در حاشیه لثه ها بروز میکند. در این حالت لثه ها ملتهب شده و به آسانی خونریزی میکنند (بخصوص در هنگام مسواک زدن).

رشد بیش از حد لثه ها که همان هیپرپلازی لثه است ، همچنین می تواند بر اثر مصرف بعضی از داروها مثل داروهای ضد فشار خون ، داروهای ضد تشنج و صرع و نیز بعضی داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی ایجاد شود. این وضعیت ممکن است در هنگام حاملگی نیز بخاطر تغییرات زیادی که در هورمون های بدن خانمها ایجاد می شود بروز نماید. علل کمتر شایع ایجاد تورم و رشد بیش از حد لثه ها عبارتند از: سرطان خون و بیماری اسکوروی (کمبود شدید ویتامین ث).

هیپرپلازی لثه

هیپرپلازی لثه

برای درمان تورم و رشد بیش از حد لثه ها در اثر بیماری هیپرپلازی لثه، دندانپزشک شما احتمالا به جرم گیری دندانهایتان خواهد نمود و به شما توصیه خواهد کرد که بطور منظم دندانهایتان را مسواک زده و از نخ دندان استفاده نمایید. در بعضی از موارد ، لثه های اضافی را می توان با عمل جراحی برداشت.

اگر رشد بیش از حد لثه ها بر اثر مصرف داروها ایجاد شده است باید استفاده از آن دارو را متوقف نموده و داروی مشابه دیگری را استفاده نمود. رشد بیش از حد لثه ها که در هنگام حاملگی ایجاد می شود بعد از به دنیا آمدن کودک و بازگشت هورمونهای بدن به میزان طبیعی اش ،برطرف خواهد شد.

منبع:
دکتر فرهاد همت خواه


لینک دوستان:

فروشگاه تنظیم کالا
فیس بوک
واچ لایو

[smbtoolbar]

      مطالب مرتبط

درباره نویسنده: مرضیه حاجی آقابزرگی

کارشناس بهداشت عمومی دانشگاه علوم پزشکی گیلان

فرستادن دیدگاه

پلی کلینیک تخصصی سلام سلامتی

 

موضوعات

رپورتاژ آگهی

تاپ لینک 2

تاپ لینک 3

تاپ لینک 4

تاپ لینک 5

تاپ لینک 6

تاپ لینک 7

تاپ لینک 8

تاپ لینک 9

آمار سایت

  • 445
  • 3,335
  • 32,149
  • 163,085
  • 1,154,196

آرشیو ماهانه

. . . . تبلیغات . . . .

مارا دنبال کنید

اسکرول بار

ابزار هدایت به بالای صفحه

ابزار وبلاگ

ابزار وبمستر