• میکروسکپ سلام سلامتی
مهر
۱۳
۱۳۹۴

پوست و پاسخ به سوالات متداول شما در این زمینه

راجع به جوش های صورت در جوانی صحبت کنید؟روآ کوتان چه تاثیری دارد؟
اثر درمانی بعد مصرف آن دیر ظاهر میشود معمولا در حدود ۶ هفته. ولی اگر فرد چندین ماه است که استفاده میکند ولی هنوز جوش میزند بهتر است از لحاظ مسائل هورمونی هم بررسی شود، چون ممکن است مشکل هورمونی وجود داشته باشد و تا آن مشکل رفع نشود این مسئله ادامه داشته باشد. یا در مواردی که افراد جوش زیر پوستی دارند قبل مصرف روآکوتان باید پاک سازی صورت انجام دهند. این کار کمک میکند که منبع اولیه جوش که جوش های زیر پوست هستند از بین بروند. زیرا روآکوتان بر جوش های زیر پوست موثر نیست.

چه غذایی ، چه ویتامینی مصرف کنیم ، ریشه مو ما تقویت میشود؟
بطور معمول افرادی که نیازی ندارند ، هیچ وقت به مصرف مکمل ها توصیه نخواهیم کرد. ما توصیه به نگهداری و جلوگیری از تخریب مو میکنیم. تخریب مو یعنی : رنگ کردن ، سشوار کشیدن ، فر کردن ، اتو کشیدن . در آنهایی که مشکل ریزش مو دارند بهترین کار این است که در ابتدا آزمایش بدهند تا مشکلی که در زمینه بدن وجود دارد مشخص شود. بعد توصیه به استفاده از مکمل ها میکنیم. پکیج هایی وجود دارد که در آن قرص های لازم برای جلوگیری از ریزش مو قرار دارد که برای مدتی نه مدت طولانی میتوانند استفاده کنند. یا باز هم تاکید میکنم برای مدت مشخصی مصرف روی و زینک برای تقویت موها خوب است. خانم هایی که زمینه کم خونی دارند از اسید فولیک و آهن استفاده کنند. یا از بعضی از گروه های خانواده ویتامین ب استفاده کنند هم مشکلی ندارد. اما بطور مداوم خوردن این مواد مشکل ساز میشود.

من لک های زیادی روی صورتم داشتم و از لیزر آی.پی.ال استفاده کردم. ۷۰ درصد لک ها کم رنگ تر شده است . اگر من درمان را قطع کنم دوباره لک ها بر میگردند؟
با هر نوع لیزری که درمان صورت گیرد توصیه ما همیشه این است ، کسانی که زمینه لک را دارند درمان را قطع نکنند. به دلیل این که با قطع درمان ممکن است لک ها عود کنند و این بار لک های جدیدی ظاهر شوند. کسانی که زمینه لک را دارند باید همیشه کرم ضد آفتاب بزنند ، ممکن است نیاز باشد که شب ها کرم ضد لک را بزند . در فصل زمستان خیلی تاکید نداریم ولی در فصل تابستان حتما باید مراقبت های لازم را انجام دهند تا لک ها دوباره عود نکند.

پوست

پوست

آیا رنگ کردن مو باعث سفید شدن مو میشود؟
در بازار بعضی رنگ ها وجود دارند که مواد شیمیایی آن کمتر است و برای رنگ کردن مو مناسب تر میباشند. از نظر علمی خیلی ارتباط مستقیمی وجود ندارد.

من از ۱۵ سالگی موهایم شروع به سفید شدن کرده است و حالت ارثی دارد. آیا پیشگیری برای آن وجود دارد؟
سنی که برای سفید شدن مو برای افراد سفید پوست در نظر گرفته میشود زیر ۱۵ سال است. بنابراین خیلی غیر طبیعی نیست. اما بطور کلی کسانی که موهایشان زود سفید میشود باید آزمایش خون بدهند تا از نظر کم خونی بررسی شوند. کم خونی و بیماریهایی که با سیستم ایمنی بدن در ارتباط است ، دیابت و مشکلات تیروئیدی ممکن است باعث سفید شدن زود رس مو گردد. اگر آزمایش طبیعی باشد مکمل ها ، برای موهای مشکی شامپوهایی وجود دارد که رنگ طبیعی دارند (عصاره گردو) تجویز میگردد. بعضی از قرص ها هم وجود دارند که تا حدی از سفید شدن زود رس جلوگیری میکند.

برای از بین بردن دانه های سفید اطراف چشم ( میلیا) چه باید کرد؟
میلیا کیست های سفید رنگ زیر پوست است. معمولا ساده ترین کار این است که یک پزشک با یک سوزن مخصوص سر این کیست را سوراخ میکند تا محتویات آن خارج شود. گاهی اوقات عود میکند و برمیگردد. این میتواند بدلیل خشکی پوست فرد ، استفاده نکردن از ضد آفتاب ، زمینه سرشتی باشد.

لک صورت را با چه کرم یا دارویی میتوان بطور مرتب محو نگه داشت؟
در درمان لک درمان دارویی اولین کار است. اگر به درمان دارویی جواب ندهد به سراغ روش های مکمل مثل لیزر درمانی می رویم.

این خال های ریز قرمزی که روی بدن به وجود می آید چه درمانی دارد؟
بسیاری از افراد نگران این ها هستند. درحالی که نگرانی ندارد. بعضی موارد زمینه سرشتی دارد ، در بعضی افراد در برخی فصول مثل بهار بیشتر میشود. خیلی به ندرت ممکن است با مشکلات داخلی ارتباط داشته باشد. خیلی راحت با لیزرهای عروقی قابل رفع است. در ابتدا کمی تیره و بعد از مدتی محو خواهد شد.

پاسخ ها:
دکتر نگین صفدریان (متخصص بیماریهای پوست ومو)


لینک دوستان:

فروشگاه تنظیم کالا
فیس بوک
واچ لایو

[smbtoolbar]

      مطالب مرتبط

درباره نویسنده: مرضیه حاجی آقابزرگی

کارشناس بهداشت عمومی دانشگاه علوم پزشکی گیلان

فرستادن دیدگاه

پلی کلینیک تخصصی سلام سلامتی

 

موضوعات

رپورتاژ آگهی

تاپ لینک 2

تاپ لینک 3

تاپ لینک 4

تاپ لینک 5

تاپ لینک 6

تاپ لینک 7

تاپ لینک 8

تاپ لینک 9

آمار سایت

  • 2,734
  • 7,463
  • 31,706
  • 168,668
  • 1,143,012

آرشیو ماهانه

. . . . تبلیغات . . . .

مارا دنبال کنید

اسکرول بار

ابزار هدایت به بالای صفحه

ابزار وبلاگ

ابزار وبمستر